Harry Potter: Nowa funkcja na Facebooku inspirowana sagą J. K. Rowling!

Ecrit par

Użytkownicy Facebooka będą wkrótce mieli możliwość korzystania z nowej, bardzo ciekawej funkcji! Jak się okazuje, zrodziła się ona z inspiracji… światem „Harry’ego Pottera”. melty.pl ma dla Was więcej szczegółów…

Któż z nas, czytając „Harry’ego Pottera”, nie chciał choć na chwilę znaleźć się w magicznym świecie młodego czarodzieja…? Zagrać w Quidditcha, założyć Pelerynę-Niewidkę, teleportować się za pomocą Świstoklika, albo chociaż zjeść trochę magicznych słodyczy – założymy się, że nieraz o tym marzyliście! Czy w naszym mugolskim świecie naprawdę nie ma miejsca na choć odrobinę Potterowych czarów? Nie do końca – dzięki Facebookowi będziemy wkrótce mogli poczuć namiastkę magii tak dobrze znanej nam z sagi J. K. Rowling…!

Twórcy Facebooka postanowili udostępnić użytkownikom portalu nową funkcję pozwalającą na ustawienie... wideo profilowego! 7-sekundowe zapętlone filmiki mają przywoływać na myśl „żywe” zdjęcia z czarodziejskiego świata Harry’ego Pottera, które ukazywały się chociażby w „Proroku Codziennym” (jednym z najsłynniejszych jest to ze zbiegłym z Azkabanu Syriuszem Blackiem). „Pomysł wideo profilowego pojawił się, kiedy jeden z naszych inżynierów zhakował swój własny profil na Facebooku, aby zamienić zdjęcie profilowe na filmik” – mówi menadżer produktu Facebooka, Aigerim Shorman, w wywiadzie dla Tech Insider. „Kiedy nasza ekipa zobaczyła, w jaki sposób ‘ożył’ jego profil, przypomniało to nam Harry’ego Pottera – poczuliśmy wówczas, że musimy udostępnić tę funkcję wszystkim użytkownikom. Sądzimy, że z takim dynamicznym profilem lepiej można poznać czyjąś osobowość” – dodaje. Na razie ta „magiczna” funkcja dostępna jest jedynie w części Stanów i w Wielkiej Brytanii. Z niecierpliwością czekamy na polską premierę! Póki co, możecie u nas znaleźć nowe info o Harrym Potterze prosto od J. K. Rowling... Co o tym sądzicie?

Źródło: Tech Insider