OXFORD BIG PROJECT: Projekt “4 Girls vs. Clichés” zrealizowany!

Ecrit par

Eva, Fatema, Lea i Mathilde z ekipy Stiches zrealizowały swój zwycięski projekt “4 Girls vs. Clichés”! Na melty.pl możecie zobaczyć wideo dokumentujące ich wyjątkową podróż po Europie…

melty.pl miało już przyjemność ogłosić Wam, że zwycięskim projektem zeszłorocznej edycji konkursu Oxford Big Project okazał się być „4 Girls vs. Clichés”ekipy Stiches! Czwórka przyjaciółek z Dunkierki w północnej Francji (Eva, Fatema, Lea i Mathilde) postawiła sobie za cel walkę ze stereotypami dotyczącymi poszczególnych europejskich nacji podczas podróży po Starym Kontynencie. Dziewczyny odwiedziły między innymi Anglię, Szkocję, Szwecję, Szwajcarię, Włochy, Grecję, Polskę, Węgry i Hiszpanię – zobaczcie wideo dokumentujące ich niezwykłą wyprawę!

W każdym z odwiedzanych krajów Eva, Fatema, Lea i Mathilde sprawdzały, czy utarte stereotypy dotyczące ich mieszkańców mają w ogóle cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Dziewczyny dowiedziały się między innymi, że nie każdy Szwed ma w ogrodzie trampolinę, Grecy wcale nie są leniwi, a Hiszpanie niekoniecznie są wierni tradycji robienia popołudniowej sjesty. Szwajcarzy za to faktycznie lubią zegarki, a Polakom rzeczywiście zdarza się sięgnąć po napoje alkoholowe… Musimy przyznać, że „4 Girls vs. Clichés” to naprawdę ciekawy projekt! Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom świetnego pomysłu :) Co o tym sądzicie?

Źródło: Oxford/melty