The Walking Dead sezon 6: Dlaczego grupa Ricka nie używa częściej „kamuflażu” z zombie?

Ecrit par

W ostatnich scenach 8. odcinka 6. sezonu „The Walking Dead” Rick i jego towarzysze wykorzystują znany nam już trik z wnętrznościami zombie, aby „wmieszać się” w potężną hordę przybyłych do Alexandrii szwędaczy. Dlaczego właściwie bohaterowie nie uciekają się częściej do tego sposobu? Odpowiada Greg Nicotero…

W 8. odcinku 6. sezonu „The Walking Dead” widzieliśmy, jak potężna horda zombie przedostaje się na teren Alexandrii. Schronieniem dla Ricka i części jego grupy okazał się być dom Jessie, jednak na krótko – bójka między Carlem i Ronem zwabiła dziesiątki żądnych krwi szwędaczy prosto do uszkodzonych drzwi… Rick proponuje wówczas, by bohaterowie nałożyli na siebie prześcieradła pokryte wnętrznościami „sztywnych”, które zamaskują ich naturalny zapach i pozwolą tym samym uciec z przerażającej pułapki. Ten osobliwy „kamuflaż” był już wcześniej testowany przez towarzyszy Ricka i – trzeba przyznać – jest całkiem skuteczny. Nasuwa się więc pytanie - dlaczego właściwie bohaterowie nie stosują tej metody znacznie częściej?

Greg Nicotero, producent „The Walking Dead” i ekspert od efektów specjalnych, ma na to całkiem logiczne wytłumaczenie! „Cóż, jeśli się nad tym dogłębniej zastanowić… Gdybyś miał na ciele otwartą ranę lub gdyby wnętrzności dostały się do twoich ust albo oczu, mogłoby cię to zabić. Sądzę, że bohaterowie nie robią tego przez cały czas, gdyż związany jest z tym pewien stopień ryzyka. Jeśli krew zombie dostałaby się do twoich żył, zginąłbyś. To tak, jak zostać ugryzionym” – powiedział Nicotero, podkreślając, że „kamuflaż” zombie jest dla grupy Ricka czymś w stylu „ostatniej deski ratunku” w sytuacji, gdy bohaterowie muszą stanąć twarzą w twarz z naprawdę dużą ilością szwędaczy. Czy ten, jak się okazuje, dość niebezpieczny trik i tym razem zda egzamin? Tego dowiemy się w 9. odcinku 6. sezonu „The Walking Dead”… Co o tym sądzicie?

Źródło: MTV